افزونه هاامنیت

افزونه جلوگیری از اسپم Really Simple CAPTCHA وردپرس

افزونه جلوگیری از اسپم Really Simple CAPTCHA وردپرس

افزونه جلوگیری از اسپم Really Simple CAPTCHA وردپرس این افزونه یکی از افزونه هایی است که برای هر سایت وردپرسی بسیار لازم است و نداشتن این دسته از افزونه ها می تواند باعث افزایش اسپم سایت شما شود افزونه Really Simple CAPTCHA یکی از دسته افزونه هایی است که شما می توانید برای جلوگیری از ارسال دیدگاه توسط رباط،ورود و ثبت نام اسپم در سایت خود استفاده کنید استفاده از این افزونه بسیار راحت است و من محمد سلحشوری در ادامه این مقاله قصد بررسی و معرفی امکانات این افزونه را دارم در ادامه با ما همراه باشید.

افزونه Really Simple CAPTCHA

همانطور که از نام این افزونه وردپرسی مشخص است کار با آن بسیار ساده است و این سادگی در میزان ایجاد امنیت برای سایت شما هم صدق می کند در صفحه این افزونه تگی در رابطه با همین موضوع وجود دارد “این افزونه به تنهایی نمی تواند امنیت سایت شما را تامین نماید برای امنیت بیشتر می توانید از افزونه های دیگر استفاده کنید”

مقاله کاربردی: افزونه‌ امنیتی وردپرس

طریقه کار افزونه Really Simple CAPTCHA

طریقه کار این افزونه بسیار ساده است و برخلاف بسیاری از راه حل های دیگر PHP CAPTCHA ، از PHP و تابع خوانی از کد استفاده نمی کند ، اما آنها را به عنوان پرونده های موقتی ذخیره می کند. همین امر باعث می شود شما بدون نگرانی از تداخل با کدها و یا افزونه های دیگر آن را استفاده کنید.

در این افزونه وقتی یک CAPTCHA تولید می شود ،واقعاً ساده دو پرونده برای آن ایجاد می شود. یکی یک فایل تصویری از CAPTCHA است ، و دیگری یک فایل متنی است که پاسخ صحیح را به CAPTCHA ذخیره خواهد کرد.

پیشوند دو پرونده در نام پرونده هایشان یکسان (تصادفی) است (به مثال زیر توجه کنید)

به عنوان مثال “a7hk3ux8p.png” و “a7hk3ux8p.txt“. در این حالت و مثال دیگر ، وقتی پاسخ دهنده “K5GF” را به عنوان پاسخی به تصویر “a7hk3ux8p.png” پاسخ می دهد ، سپس CAPTCHA Really Simple هش “K5GF” را محاسبه می کند و آن را در برابر هش ذخیره شده در “a7hk3ux8p.txt” آزمایش می کند و اگر این دو مطابقت داشته باشد ، پاسخ صحیح تأیید می شود.

طریقه تنظیم افزونه Really Simple CAPTCHA

توجه داشته باشید قبل از نصب و فعال سازی هر افزونه وردپرسی از فایل های سایت و دیتابیس خود بک آپ کامل بگیرید

  • ابتدا افزونه را دانلود و در وردپرس خود نصب کنید و فعال سازی نمایید.

سپس برای تظیم افزونه باید از منوی تنظیمات به گزینه Easy CAPTCHA مراجعه نمایید(مطابق تصویر)

  • بعد از انتخاب این گزینه وارد صفحه تنظیمات این افزونه خواهید شد

خب همانطور که میبینید در کنار این منو گزینه هایی وجود دارد که به شما امکان استفاده از کد کپچا در بخش های مختلف نظیر: صفحه لاگین(بخش هایی از سایت که نیاز به ورود کاربر را دارد) صفحه ثبت نام،قسمت ارسال دیدگاه،بازیابی رمز فراموش شده است که اگر در سایت خود امکان نام نویسی و ورود برای کاربر را ایجاد کرده اید پیشنهاد می کنیم گزینه ها را فعال و تنظیم نمایید.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید سه گزینه برای انتخاب حالت های مختلف وجود دارد که به شما این امکان را می دهد برای کاربران و رباط ها یکی از حالت های مناسب با آن ها را انتخاب و فعال نمایید

گزینه اول Hidden

این گزینه کد کپچا را برای مخاطب واقعی پنهان و برای رباط ها انجام دستور را اجباری می نماید

گزینه دوم Simple

این گزینه به شما این امکان را می دهد که سمپل(تصویر کپچا) را برای کاربر و رباط اجباری نمایید که بهترین گزینه و پیشنهاد ما به شما همین گزینه است به این دلیل که کدها را از فایل های داخلی سایت شما فراخوانی می نماید و نیازمند اتصال سایت شما به سایت https://www.google.com/recaptcha نمی باشد و خیلی سریعتر عمل خواهد کرد.

گزینه سوم reCaptcha

این گزینه به شما این امکان را می دهد که از سایت گوگل کپچا که آدرس آن در بالا آمده است برای الگوها استفاده کنید با انتخاب این گزینه شما می توانید دو کد SITE KEY و SECRET KEY را از گوگل کپچا دریافت و در کادر وارد نمایید تا کپچای تصویری سایت شما فعال شود

برای استفاده با افزونه فرم تماس

همانطور که می دانید افزونه های وردپرس اوپن سورس و قابل ویرایش توسط برنامه نویس است شما می توانید این افزونه را با فرم تماس(Contact Form 7) خود استفاده کنید به روش های زیر دقت کنید:

ابتدا نمونه ای از کلاس Really Simple Captcha ایجاد کنید:

$captcha_instance = new ReallySimpleCaptcha();
متغیرهای نمونه را می توانید به دلخواه تغییر دهید.

// Change the background color of CAPTCHA image to black
$captcha_instance->bg = array( 0, 0, 0 );

یک کلمه تصادفی برای CAPTCHA ایجاد کنید.

$word = $captcha_instance->generate_random_word();
یک فایل تصویری و یک فایل متنی مربوطه در فهرست موقت ایجاد کنید.

$prefix = mt_rand();
$captcha_instance->generate_image( $prefix, $word );

سپس ، تصویر را نشان دهید و از پاسخ دهنده پاسخ دهید.صحت پاسخ را بررسی کنید.

$correct = $captcha_instance->check( $prefix, $the_answer_from_respondent );

اگر درست است ، پیش بروید. در غیر این صورت ، پاسخ دهنده را مسدود کنید – زیرا به نظر می رسد انسان نیست.

و در آخر ، تصاویر و تصاویر موقت را بردارید ، زیرا آنها دیگر استفاده نمی شوند.

$captcha_instance->remove( $prefix );

امیدواریم این آموزش و معرفی افزونه وردپرس برای شما کاربر عزیز سایت بلاگتن کاربردی واقع شود شما می توانید برای راهنمایی بیشتر از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید

طرح سوال و مشاوره از طریق تماس با شماره های زیر

تلگرام،واتس آپ: 09352393868

تماس ایرانسلی: 09388885611

تماس همراه اولی: 09137909013

مجمد سلحشوری

نوشتن هر چند کوتاه یا بلند هر یک گوشه ای از زوایای یک قضیه یا حس خاص را بیان می کنند،نوشتن برای هر قلمزنی، زمین بازی مناسبی برای تمرین ایجاز و خلاقیت در نوشتن است. #محمد_سلحشوری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا