OFF PAGEتکنیکال ON PAGEسئو

20 عامل موثر در افزایش اسپم اسکور

20 عامل موثر در افزایش اسپم اسکور

20 عامل موثر در افزایش اسپم اسکور در این مقاله قصد داریم در مورد اسپم اسکور و دلایلی که باعث افزایش این امتیاز می شود با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

اسپم اسکور چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که اسپم اسکور چیست و افزایش آن چه خطراتی را در بر خواهد گرفت.

اسپم اسکور امتیازی است که گوگل برای سایت ها در نظر می گیرد و جالب است بدانید این عدد برای گوگل بین 1 تا 5 قابل تشخیص است و میزان نمایش در سایت ماز کمی با اغراق و به دور از واقعیت است ولی برای تشخیص و تغییر همان ابزار ماز کافی است.

امتیاز اسپم به معنای واقعی برای سایت هایی است که از محتوای خوبی بهره نمی برند و یا قصد دور زدن مخاطب را به روش های مختلف دارند قابل تغییر است.

زرد شناخته شدن سایت شما توسط موتورهای جست و جو بستگی مستقیم به موضوع سایت شما دارد به عنوان مثال برای سایت های فروشگاهی با سایت های محتوا محور متفاوت است و المان های تشخیص آن فرق می کند.

  1. بازدید کم و وجود دسته بندی زیاد و خالی از محتوا برای جذب بازدید

این یکی از عواملی است که گوگل تشخیص خواهد داد شما قصد فریب گوگل و مخاطب را دارید و قصد دارید با کار برروی تگ ها متاتگ ها در نتایج جست و جو خود را به نتایج بالا نزدیک کنید شما می توانید برای درک بهتر این مورد مقاله سئو چیست را در بلاگتن مطالعه کنید.

2:تعداد کم لینک داخلی و حذف برچسب در مقاله ها

در مقاله های مختلف بر لزوم ایجاد برچسب و لینک های داخلی تاکید داشتیم تعداد کم و یا بیش از حد لینک و برچسب باعث خواهد شد گوگل به ضعیف بودن وضعیت داخلی سایت شما پی ببرد و به مرور زمان با ضعیف شدن صفحات داخلی و با در نظر گرفتن خواست مخاطب کلمات شما را از نتایج حذف و امتیاز اسپم شما را افزایش دهد.

3:تنوع کم لینک های ورودی به سایت

تبلیغات خارجی یکی از عوامل تاثیر گذار بر افزایش بازدید و ارتقا کلمات شما در نتایج جست و جوست ولی توجه داشته باشید تنوع لینک های ورودی به سایت شما بسیار مهم است و اگر محدود به چند دامنه و دریافت زیاد لینک از آن ها شود اسپم اسکور سایت شما افزایش خواهد یافت.

4:طول عنوان مقاله و تیتر ها

همیشه سعی کنید از عنوان مناسب و حدالامکان از عنوان های کوتاه برای مقاله و برچسب ها استفاده کنید یکی از عواملی که مخاطب شما را از خواندن مقاله های سایت شما منصرف می کند طول زیاد عنوان مقاله است و باعث خواهد شد سایت شما به اسپم شدن و یا زرد شناخته شدن نزدیک شود.

5:تعداد لینک های خارجی کم یا خیلی زیاد

همانطور که گفتیم لینک سازی خارجی در ارتقا کلمات و افزایش بازدید تاثیر گذار است این امر بدیهی است سایتی که فعالیت خود را به تازگی شروع کرده نباید تعداد زیادی لینک خارجی ثبت شده داشته باشد.

ایجاد لینک خارجی و افزایش تعداد آن بستگی به فعالیت داخلی سایت و عمر دامنه دارد پس در نظر داشته باشید برای شروع لینک سازی خارجی 1 الی 2 ماه دست نگه دارید و وضعیت داخلی سایت را بهینه و سپس تبلیغات خارجی را شروع کنید و از ایجاد تعداد زیاد لینک خارجی اجتناب کرده و فرصت دهید عمر سایت شما افزایش یابد رعایت همین امر باعث خواهد شد سایت شما جز دسته سایت های اسپم قرار نگیرد.

6:طول URL های صفحات داخلی سایت

همیشه تلاش کنید از URL های کوتاه برای دسته بندی ها و صفحات داخلی استفاده کنید.

7:عدم وجود صفحه تماس و تماس با ما

همیشه برای مخاطب دسترسی های لازم برای تماس و یا گزارش خرابی را ایجاد کنید حتی در صفحات 404 فیلد تماس و یا ارتباط برخط را در نظر بگیرید و یا از مخاطب بخواهید اگر انتقاد یا پیشنهادی دارد به دست شما برساند و لینک صفحاتی که فیلد های تماس در آن ها وجود دارد را در دسترس و دید قرار دهید این امر تاثیر بسزایی در جلب اعتماد و رضایت مخاطب دارد و باعث خواهد شد گوگل تشخیص دهد که سایت شما کاربردی و فعال است.

8:طول زیاد توضیحات متا و به کاربردن بیش از حد کلمه به همراه کاما در آن

در توضیحات متا بسیار دقت کنید ما در همین سایت در مورد متا(Meta Description) توضیحاتی عنوان کردیم متای هر مقاله در جذب مخاطب بسیار موثر است و اگر برای مقاله متای کوتاه در نظر بگیرید باعث بالا رفتن رتبه مقالات سایت خواهد شد و تلاش کنید از یک یا دو کلمه در آن استفاده کنید و به صورت تالیفی و توضیحی آن را تکمیل کنید و از کلمات و کاما خیلی کم استفاده نمایید.

9:تکرار بیش از حد کلمه های کلیدی بولد و لینک دار در محتوا

شاید جالب باشد بدانید استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و یا کلمه غیر مرتبط با موضوع مقاله باعث تشخیص اسپم و ضعیف بودن سایت شما خواهد شد از این امر اجتناب کرده و تلاش کنید در تولید محتوا و استفاده از کلمات کلیدی بسیار دقت کنید.

10:استفاده از فونت و ادبیات نا مناسب

گوگل در گذشته در آنالیز متون فارسی کمی ضعف داشته و فقط کلمات را به شکل واقعی در نتایج جست و جو نمایش می داد ولی در آخرین آپدیت هسته خود ترنسلیت دقیقی برای سایت های فارسی زبان در نظر گرفته و متن فارسی را به طور کامل آنالیز و بررسی می کند سعی کنید در محتوا از ادبیات در خور شان مخاطب خود استفاده کنید و از فونت های زیبا در محتوا بهره ببرید تشخیص ساده نگاری و کپی متن برای خزنده های گوگل سخت نیست و همین امر باعث خواهد شد میزان اسپم سایت توسط گوگل در نظر گرفته شود.

11:عدم ایجاد تعادل بین لینک هایی که به سمت سایت شما هدایت می شوند

لینک سازی خارجی بخشی از سئو و بهینه سازی کلمات کلیدی است و استراتژی های مهمی وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید بهره وری زیادی از این کار بگیرید یکی از این استراتژی ها تبلیغ و لینک سازی برای صفحات و مقالات داخلی سایت است در نظر داشته باشید لینک سازی خارجی غیر از انکرتکستی که برای آن در نظر می گیرید باعث خواهد شد کلمات صفحه ایی که به آن لینک می کنید افزایش رتبه بسیار خوبی را بگیرند پس در نظر داشته باشید تقسیم لینک های خارجی بین صفحات و دسته های موجود و پر محتوا بسیار تاثیر گذار است و به افزایش بازدید سایت شما کمک خواهد کرد این تعادل باعث می شود صفحات شما به طور منظم قدرت لازم را داشته باشند و از افزایش اسپم اسکور سایت جلوگیری می کند.

12:ایجاد لینک در سایت های چینی و کره ایی

شاید برای شما هم این تایتل تازگی داشته باشد ولی لازم است بدانید سایت های چینی و کره ایی به دلیل عدم ورود کراول های مناسب گوگل و دوری زبان آن ها از پلتفرم های ایرانی باعث افزایش چشمگیر اسپم اسکور سایت شما خواهد شد و اکثر وبسایت های چینی بلاخص دارای رباط درج ریپورت اسپم برای یوزرهای غیر فعال و فارسی و هندی هستند حدالامکان از ایجاد تعداد زیاد لینک در این سایت ها خودداری کنید لینک سازی در وبسایت های دارای اسپم اسکور بالا فیدبک منفی برای سایت شما ندارد و حتما توجه داشته باشید سایتی که قرار است لینک شما در آن درج شود فعالیت و بازدید خوبی را داشته باشد عموما وبلاگ ها و سرویس های وبلاگ دهی دارای اسپم اسکورهای بالا هستند ولی در نظر داشته باشید وبلاگ ایجاد شده دارای فعالیت و محتوای خوبی باشد لازم بذکر است ایجاد لینک در برخی از سایت های دانشگاهی و دولتی هندی و چینی باعث افزایش چشمگیر اسپم و حتی پنالتی کلمات شما خواهد شد.

13:عدم تعامل بین سایت و شبکه های اجتماعی درج شده در سایت

هر سایتی برای بهتر دیده شدن و افزایش بازدید و ارتقا کلمات نیازمند فعالیت مستمر در شبکه های اجتماعی است اگر صفحه ایی در یکی از شبکه های اجتماعی دارید حتما فعالیت آن را به سایت خود لینک کنید.

14:استفاده بیش از حد از لینک های خارج از سایت در محتوا و مقاله

همانطور که در مقاله های گذشته گفتیم ایجاد لینک به سایت های خارجی بسیار تاثیر خوبی بر افزایش رتبه سایت شما خواهد داشت ولی در نظر داشته باشید تعداد این لینک ها کنترل شده باشد و به 1 الی 2 عدد محدود شود.

15:میزان کیفیت لینک های خارجی در مقاله

لینک هایی که به دامنه های دیگر از مقاله می دهید حتما دامنه های با کیفیت و مرتبط را انتخاب کنید این دامنه ها قبیل: ویکی پدیا،آمازون،گوگل،اپل،مایکروسافت هستند که هم قدرت خوبی دارند و هم مقاله های پر مغزی را در خود جای داده اند ولی لازم بذکر است کلمه ایی را که به این دامنه ها قصد لینک کردن دارید مرتبط باشد و قبل از لینک کردن کلمه را در این سایت ها سرچ کنید و اگر در مورد آن مقاله ایی وجود داشت این کار را انجام دهید این کار باعث می شود دامنه شما قدرتی در کلمه های متنوع دریافت کند و اسپم تشخیص داده نشود

16:عدم استفاده از آمارگیر گوگل آنالیتیک و بررسی ارورهای آن

اگر قصد ایجاد یک وبسایت را دارید حتما بعد از طراحی آن اقدام به نصب آنالیتیک گوگل کنید این امر باعث تشخیص فعالیت مستمر سایت شما خواهد شد و برای گوگل از اهمیت ویژه ایی برخورددار است

17:عدم استفاده از عدد در URL صفحات و مقالات

از ایجاد عدد به تنهایی در URL ها جدا خودداری کنید این کار باعث خواهد شد امتیاز اسپم سایت شما خیلی سریع افزایش یابد

18 اسم دامنه خود را حدالامکان کوتاه انتخاب کنید و از عدد در آن استفاده نکنید

19:تکرار کلمات مسموم

استفاده از کلمات مسموم مثل:شورت،کلمات -18 ، داروهای خاص،بازی های دارای صحنه های پورن در تایتل دسته ها و برچسب ها خودداری کنید و از تکرار آن ها در مقالات اجتناب کنید

20:عدم استفاده از پروتکل امن HTTPS

این پروتکل برای سایت هایی که با اطلاعات مخاطب خود درگیر هستند بسیار لازم است و عدم استفاده از آن باعث افزایش چشمگیر اسپم اسکور خواهد شد

مجمد سلحشوری

نوشتن هر چند کوتاه یا بلند هر یک گوشه ای از زوایای یک قضیه یا حس خاص را بیان می کنند،نوشتن برای هر قلمزنی، زمین بازی مناسبی برای تمرین ایجاز و خلاقیت در نوشتن است. #محمد_سلحشوری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا