تازه های گوگلگوگلمتفرقه

Search Labs آزمایشگاه جست و جو؛ آینده گوگل

شاید همه که به نوعی با دنیای فناوری در ارتباط هستیم متوجه تحولاتی در این صنعت شده باشیم. سال 2023 اوج این تحولات است؛ تحولاتی که ممکن است دنیای فناوری اطلاعات را تحت الشعاع قرار دهد. باید قبول کنیم در این تحولات گوگل و امثال آن به طور حتم پیشتاز خواهند بود و از این قافله باز نخواهند ماند. این تحولات عظیم دنیای جست و جو را هم تحت تاثیر قرار داده و برای راحتی مخاطب خود رویکردی مسئولانه را در پیش گرفته است و منطقی است که در این میدان شاهد حذف برخی از مشکلات باشیم. زمزمه های این تحولات در کنفرانس Google I/O 2023 به گوش رسید و همه جسته و گریخته از اخبار آن مطلع شدیم. در این کنفرانس غول موتور جست و جو از Search Labs در مرورگر خود رونمایی کرد. حالا باید منتظر خبرهای بیشتر از این تحولات باشیم و آمادگی صد در صدی را در این نبرد داشته باشیم. در این مقاله قصد داریم در مورد این تحولات و آزمایشگاه جست و جو یعنی Search Labs با شما صحبت کنیم. در ادامه همراه بلاگتن باشید.

Search Labs آزمایشگاه جست و جو

در ابتدای این مقاله توضیحات مختصری در رابطه با آینده جست و جو دادیم شاید شما هم مطع باشید که شرکت های بزرگی نظیر مایکروسافت و OpenAI تلاش کرده اند از آینده ای که در انتظار دنیای فناوری است عقب نمانند. از این رو موتور جست و جوی گوگل هم تلاش کرده است که همراه مایکروسافت با این فناوری پیش رود و بعد از اضافه شدن هوش مصنوعی GPT-4 به مایکروسافت حال گوگل از مدل زبانی هوش مصنوعی خود با نام PaLM 2 رونمایی کرده است.

مقاله ای کامل در مورد هوش مصنوعی که برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مطالعه نمایید. آزمایش هوش مصنوعی در گوگل

شرکت گوگل در حال حاضر ویژگی هایی را به صورت آزمایشی که نام آن را Search Labs گذاشته است فعال کرده است. ویژگی Search Labs فعلا برای کاربران انگلیسی زبان و کشور آمریکا در دسترس قرار گرفته ولی لازم است بدانید فراگیری آن حتمی است و فکر نمی کنیم هیچ شرکتی از آن عقب نشینی نماید. همانطور که گفته شد فعلا این قابلیت برای برخی از کاربرانی که در نسخه های دسکتاپ و اندروید و iOS از گوگل کروم استفاده می کنند در دسترس است. ولی باید در نظر داشت که گوگل وعده داده است PaLM 2 از زبان های مختلف نظیر فارسی پشتیبانی کند و منتظر می مانیم تا این امکان با زبان فارسی همراه شود.

Search Labs حتی برای یافتن محصول

این هوش مصنوعی مولد Generative AI شرکت گوگل می تواند برای خرید هم به کمک کاربر بیاید و سوالات پیچیده تری هم پاسخ دهد. به عنوان مثال قصد خرید یک گوشی موبایل میانرده با قیمت مد نظر خود را دارید و از این مولد پرسش می کنید. خواهید دید که به راحتی برای شما نزدیکترین فروشگاه،مناسب ترین و به روزترین قیمت و جدیدترین بررسی ها و بازدیدها را به نمایش می گذارد.

نکته مهم در مورد سئو

باید به نکته هم اشاره داشته باشیم که کماکان گوگل و هر موتور جست و جویی برای نمایش اطلاعاتی که کاربر به دنبال آن است نیازمند یک منبع می باشد. که خود گوگل هم به این موضوع اشاره داشته است که ترافیک ارزشمند را به همه وبسایت هایی که به درستی فعالیت می نمایند همچنان هدایت می نماید و نمی تواند که اطلاعات وبسایت ها را ذخیره نماید و در صورت نیاز به کاربر نمایش دهد. همانطور که انتظار می رود و به این موضوع ایمان کامل داریم هوش مصنوعی هم می تواند ابزاری باشد برای سهولت انجام برخی از کارهای روزمره و ما هم باید خود را برای اینکه مخاطب بیشتر و نتیجه بهتری دریافت نماییم آماده نماییم. بازهم مثل همیشه و هدفی قدیمی که گوگل دنباله روی آن هست افزایش کیفیت نتایج جست و جو می باشد.

مجمد سلحشوری

نوشتن هر چند کوتاه یا بلند هر یک گوشه ای از زوایای یک قضیه یا حس خاص را بیان می کنند،نوشتن برای هر قلمزنی، زمین بازی مناسبی برای تمرین ایجاز و خلاقیت در نوشتن است. #محمد_سلحشوری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا