تازه های گوگلگوگل

آزمایش هوش مصنوعی SGE در گوگل آغاز شد

اگر برنامه نویس یا سئوکار هستید یا با دنیای تکنولوژی به واسطه کاری که انجام می دهید در ارتباط هستید. به طور حتم در مورد هوش مصنوعی و پیشرفت آن اطلاعاتی را کسب کرده اید. یکی از سوالاتی که به صورت متداول مطرح می شود این است که آیا هوش مصنوعی می تواند جایگزین انسان باشد؟ یا اینکه خیلی از مشاغل را تحت تاثیر قرار دهد؟ جواب این سوال که می تواند جایگزین هوش انسان شود، خیر اینطور نیست و همانطور که از شواهد و اخبار منتشر شده. در این خصوص آشکار است می تواند ابزاری مناسب برای پیشبرد اهداف شخص و کسب و کار باشد. باید بگوییم تا زمانی که هوش مصنوعی بتواند پیشرفت های چشمگیر داشته باشد زمان زیادی فاصله داریم. از این زمان می توانیم برای بروزرسانی اطلاعات شخصی خود و پیشرفت استفاده نماییم. در این مقاله خبری به طور خلاصه در مورد هوش مصنوعی و تاثیر آن برروی کسب و کارها و سئو صحبت خواهیم کرد و به خبری هم که به تازگی منتشر شده است می پردازیم. در ادامه این مقاله با وبسایت بلاگتن همراه باشید.

قابلیت جدید گوگل Search Generative Experience

اگر بخواهیم در مورد این قابلیت جدید در گوگل توضیح واضحی دهیم ابتدا باید کاری که دقیقا موتور جست و جوی گوگل انجام می دهد را بررسی نماییم. اگر بخواهیم کاری که اخیرا گوگل به صورت دقیق انجام می دهد را بررسی کنیم باید به دو دسته آن را تقسیم نماییم. یعنی نتیجه جست و جو را از این به بعد البته به صورت آزمایشی به صورت دو تایپ خواهیم داشت. یعنی نتایجی ارگانیک با SGE و نتایج Conversational در اختیار ما قرار خواهد گرفت که این بروزرسانی می تواند یک تجربه بسیار ناب برای کاربر و مخاطب گوگل باشد. در بخش SGE بین 5 تا 15 وبسایت و نتیجه در قسمت هوش مصنوعی مولد به کاربر نمایش داده می شود که به دو صورت کاروسل و ستونی قابل نمایش است. در این کاروسل علاوه بر صفحات وبسایت که به صورت معمول نشان داده می شود، پیشنهادهای عکس و پادکست و ویدئو هم نشان داده می شود و می تواند به کاربر این امکان را دهد که روی هرکدام آن ها کلیک نماید.

آزمایش هوش مصنوعی SGE در گوگل آغاز شد

حال خبری در فضای مجازی و سایت های خبری مبنی بر آغاز Search Generative Experience در موتور جست و جوی گوگل مطرح شده است. البته تعداد کمی از مخاطبان قرار است با این موضوع مواجه شوند و تا نهایی شدن آن زمان زیادی سپری خواهد شد. صنعت فناوری آمریکایی در مصاحبه ای مطبوعاتی مطرح کرده است که دسترسی به Search Labs هم اکنون امکان پذیر شده است البته فعلا محدود و به صورا آزمایشی در موتور جست و جوی گوگل راه اندازی شده است.

Search Labs یک سرویس است برای آزمایش قابلیت های جدید گوگل که سه هفته پیش در جریان برگزاری رویداد Google I/O معرفی شد.

همه چیز در مورد Search Labs

کار این بخش یعنی Search Labs گوگل به این صورت است که کاربران بعد از دسترسی وارد یک لیست انتظار خواهند شد و فعلا مشخص نیست زمان انتظار در این فهرست چقدر باشد. جالب است که قابلیت SGE به این صورت است که بعد از انجام جست و جو یا پرسیدن سوالی از سمت مخاطب نتایج آن در هوش مصنوعی مولد قرار می گیرد و جایگاه آن در بالای گوگل و به جای نمایش وبسایت های محبوب می باشد که جواب را مستقیما به کاربر نشان می دهد.

به گزارش ورج این فناوری می تواند بزرگترین تحول در تاریخ گوگل محسوب شود و به نحوی عمل می نماید که تعامل کاربر و مخاطب را با موتور جست و جو افزایش چشمگیری خواهد داد.

جالب است بدانید این تغییرات می تواند در صنعت سئو هم تحولی عظیم را ایجاد نماید به این دلیل که باید وبسایت ها به جای تمرکز بر سئو و بهینه سازی باید تلاش کنند که در نتایج هوش مصنوعی رتبه ای را کسب نمایند. شاید کسب رتبه در این نتایج کمی دشوارتر باشد ولی فکر می کنیم ثبات بیشتر خواهد داشت و وبسایت ها را به اهداف خود یعنی جذب حداکثری مخاطب واقعی سوق خواهد داد.

البته پیشرفت این هوش مصنوعی برای وبسایت های خبری کابوسی وحشتناک است و دلیلی جز اینکه اگر مخاطب در صفحه اصلی گوگل نتواند به جواب سوال خود برسد و کلیکی نکند باید به فکر تغییر برخی از استراتژی ها و مدل های کسب و کار وبسایت ها باشیم ندارد. از این رو فکر هم نمی کنیم گوگل از رویکردی که خودش نام آن را رویکرد مسئولانه گذاشته است صرف نظر کند و باید منتظر توسعه هوش مصنوعی باشیم.

مجمد سلحشوری

نوشتن هر چند کوتاه یا بلند هر یک گوشه ای از زوایای یک قضیه یا حس خاص را بیان می کنند،نوشتن برای هر قلمزنی، زمین بازی مناسبی برای تمرین ایجاز و خلاقیت در نوشتن است. #محمد_سلحشوری

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا