الگوریتم های گوگلگوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟ مقاله ای جامع و خلاصه است که ما تلاش کردیم مواردی که در الگوریتم پنگوئن گوگل وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم در این مقاله موارد زیادی وجود دارد که می تواند در درک بهتر این الگوریتم به وبمستران کمک شایانی کند در ادامه با بلاگتن همراه باشید.

الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن آخرین و مهم ترین الگوریتم است که گوگل، آن را ماهانه بروز رسانی می کند تا بررسی های دقیق تر و عمیق تری را انجام دهد و کیفیت آن ارتقاء یابد.

قبل از ورود الگوریتم پنگوئن، محتوای سایت ها توسط الگوریتم پاندا مورد بررسی قرارمی گرفت اما خیلی از سایت ها با وجود محتواهای بی ارزش و بی کیفیت همچنان دررتبه بالایی در جایگاه نتایج گوگل قرار داشتند و برعکس خیلی از وب سایت های با وجود محتوای خوب و با کیفیت در رتبه پایین تری قرار می گرفتند و همین امر موجب نارضایتی کاربران قرار گرفت زیرا هنگامیکه مطلبی را سرچ میکردند صفحات نامرتبط زیادی به یکباره جلوی چشمشان قرار میگرفت که مجبور به ترک آن صفحه بودند. اما دلیل اصلی بالا رفتن رتبه این سایت ها چیزی نبود جزء وجود بک لینک های زیاد.

طریقه شناسائی بک لینک های وبسایت توسط گوگل

در گذشته روند کار گوگل به این منوال بود که سایت هایی که دارای تعداد بک لینک زیادی بودند را در جایگاه بالاتری( صفحات اول گوگل) قرارمیداد واین برای وب سایت ها یک امتیاز و مزیت به حساب می آمد.

بنابراین وب سایت ها بدون توجه به کیفیت محتوا و مرتبط بودن موضوع محتوای سایت خود با بک لینک های خریداری شده اقدام به خرید و فروش بک لینک می کردند و بدین وسیله جایگاه خود را در صفحه نتایج گوگل بالا می بردند،

تا اینجای موضوع را در نظر داشته باشید تا در ادامه با باز شدن مطلب به چگونگی به وجود آمدن و کارآیی الگوریتم پنگوئن بیش ترآشنا بشید.
اما صحبت از بک لینک شد، شاید برای عده ای مفهوم بک لینک گنگ و نا آشنا به نظر برسد، در زیر ما بک لینک را به شما معرفی می کنیم.

لینک سازی و یا بک لینک

با یک مثال ساده بک لینک را تعریف می کنیم، گوگل همانند یک شهروند که مثلا به دنبال یک کافی شاپ خوب می گردد و حق انتخاب دارد تا از میان ده ها و یا صدها کافی شاپ بهترین آنها را برگزیند عمل می کند به این صورت که با توجه به رضایت مشتریان و یا شخص معروفی مثلا بازیگر سینما که به این کافی شاپ مراجعه می کند، انتخاب خود را انجام می دهد و این رضایتمندی مشتریان برای کافی شاپ مورد نظر یک امتیاز محسوب می شود و اعتبار و ارزش آن را بالا می برد.

بک لینک ها حکم همان مشتریان کافی شاپ هستند که با تعریف و در واقع تبلیغات خودشون به سایت های دیگر اعتبار و ارزش می دهند و گوگل در واقع از طریق همین بک لینک ها، سایت ها را رتبه بندی می کند و به آنها پاداش می دهد.

بنابراین سایت ها برای بالابردن امتیاز و ارزش خودشان نزد گوگل اقدام به دریافت لینک از سایتهای دیگر برای سایت خود نمودند و هر چه تعداد سایت های بیش تری به سایتشان لینک میداد نزد گوگل محبوبیت بیش تری پیدا میکردند.

لینک ها همان تصاویر و یا نوشته هایی هستند که سایت ما را معرفی می کنند بدین صورت که ما این لینک ها را برای سایر سایت ها می فرستیم و اگر کاربری روی این لینک ها کلیک کند وارد آن صفحه از وب سایت ما می شوند و بازدید سایت ما بالا می رود و از این راه خیلی راحت رتبه سایت ما بالا می رود.
خب برگردیم به مطلب اصلی، تا اینجا همه چیز خوب پیش رفت سایت ها به راحتی از طریق بک لینکها توانسته اند رتبه خود را بالا ببرند،

اما یک عده از این لطف گوگل سوء استفاده کردند و شروع کردن به خرید و فروش بک لینک های انبوه (به مقدار زیاد) از سایت های پولی و بی کیفیت، یعنی به نوعی آمدند و کلاهبرداری کردند و خواستن بدین وسیله سر گوگل را کلاه بگذارند و سایت خود را بهینه کنند و امتیاز سایت خود را به سرعت بالا ببرند که به این ترفند، سئو کلاه سیاه می گویند.

گوگل برای مبارزه با این کلاهبرداری ابتدا دست به دامن الگوریتم پاندا شد اما الگوریتم پاندا به تنهایی قادر به مبارزه با این ترفندها نبود و نیاز به دستیار با هوش و با دقتی داشت، در همین هنگام بود که گوگل یک پلیس زبردست وبا هوش را به اسم الگوریتم پنگوئن را در سال 2012 به کمک پاندا فرستاد.

بله الگوریتم پنگوئن به عنوان پلیس مبارزه با تقلب وارد میدان شد تا بتواند سئو کلاه سیاه را شناسایی و با متقلبان برخورد کند و کنترل اوضاع را به دست گیرد.

ورود الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن همچون یک پلیس وظیفه شناس و بسیار اکتیو است و در هر زمانی در حال آماده باش است و با هر اشتباهی که در وب سایت ها رخ می دهد در جا و بلافاصله آن ها را جریمه کرده و در صورت مدیریت درست و اصولی سایت ها به آنها پاداش می دهد.

اما این الگوریتم به دو اشتباه عمده در سایت ها بسیار حساس است:

1- خرید و فروش بک لینک و لینک سازی اسپم

پنگوئن، سایت شما را زیرنظر می گیرد که از کجاها لینک خریدا ری می کنید و به کجا ها می فروشید:

به عنوان مثال اگر سایت شما یک سایت خبری باشد و به سایت بی بی سی لینک بدهید یعنی دقیقا سایت هایی که مرتبط به حوزه کاری شماست،از دیدگاه گوگل قابل قبول است.

اما در غیر اینصورت مشمول جریمه پنگوئن می شوید و یا این که از سایت های اسپم ( مخرب) و پولی بخواهید لینک های انبوه خریداری کنید باز هم جریمه خواهید شد و رتبه سایت شما افت می کند.

این الگوریتم وقتی به سایت های نامرتبط لینک می دهید سایت شما را به عنوان یک سایت تبلیغاتی یا سایت فروش بک لینک شناسایی می کند بنابراین به تعداد بالای تبلیغات هم در سایت ها حساس است بیش از دو یا سه تبلیغ در سایت خود قرار ندهید.

2- تکرار بیش از حد کلمات کلیدی( (key word stuffing)

قبل از ورود پنگوئن، گوگل با توجه به موضوع سایت شما هر جا به کلمات کلیدی مرتبط برخورد می کرد به آن امتیاز میداد اما یک عده از این موضوع باز هم سوءاستفاده کردند و صفحات سایت خود را پر از کلمات کلیدی تکراری کردند و باز سایت های بی ارزش در رتبه بالاتری قرار گرفتند و کاربران در هنگام سرچ مطلب مورد نظر خود باز با سایت های بی کیفیت و نامرتبط مواجه شدند در همین زمان با وارد شدن گوگل به دنیای الگوریتم ها جلوی این مسئله گرفته شد.

به عنوان مثال

اگر یک سایتی در زمینه ی پوشاک کار می کرد کلمه پوشاک را در ده ها بار در متن و تصویر و فیلم موجود در سایت خود قرار می داد که به گوگل بفهماند سایت من در زمینه پوشاک کار می کند و هر کاربری که در مورد پوشاک سرچ می کرد سایت مربوط به پوشاک بالا می آمد و در نتایج اول گوگل قرار می گرفت.

این کار نارضایتی کاربران را در برداشت و گوگل برای مقابله با آن الگوریتم پنگوئن را معرفی کرد.

این مقاله در آینده بروزرسانی خواهد شد با ما همراه باشید

طرح سوال و مشاوره از طریق تماس با شماره های زیر

تلگرام،واتس آپ: 09352393868

تماس ایرانسلی: 09388885611

تماس همراه اولی: 09137909013

مجمد سلحشوری

نوشتن هر چند کوتاه یا بلند هر یک گوشه ای از زوایای یک قضیه یا حس خاص را بیان می کنند،نوشتن برای هر قلمزنی، زمین بازی مناسبی برای تمرین ایجاز و خلاقیت در نوشتن است. #محمد_سلحشوری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا