سئوکسب و کار های اینترنتی

اینستاگرام یا سایت؟ کدام بهتر است

اینستاگرام یا سایت؟ کدام بهتر است

اینستاگرام یا سایت؟ کدام بهتر است ما در این مقاله قصد داریم ابعاد مختلف سایت های اینترنتی ارائه خدمات و فروشگاه های اینترنتی را مورد بررسی قرار دهیم که شما هم بتوانید انتخابی درست را برای استارت کسب و کار اینترنتی خود داشته باشید در ادامه با وبلاگ سئوتن همراه باشید.

اینستاگرام یا سایت؟

همانطور که همه می دانید شبکه های مجازی در این دهه اخیر در بین افراد بسیار مطرح شده است و همانگونه که شاهد هستیم کسب در آمد از این شبکه ها مورد توجه افراد قرار گرفته است.

خب حالا جای سوالی که برای افراد دارای کسب و کارهای مجازی مطرح می شود این است که صفحات مجازی مثل اینستاگرام بهتر جوابگوست یا داشتن یک وبسایت اینترنتی؟ جواب این سوال با بررسی تفاوت ها و مزیت های این دو پلتفرم مشخص می شود.

اینستاگرام

 

همانطور که مشخص است با پیشرفت تکنولوژی و در دسترس قرار گرفتن اینترنت برای همه شبکه های مجازی همچون اینستاگرام پیشرفت چشمگیری داشته است و این شبکه به دلایل مختلف مورد توجه عامه مردم قرار گرفته است و فعالیت درآمدزای زیادی از طریق این شبکه امکان پذیر شده است.

خدمات رایگان در اینستاگرام

یکی از دلایلی که این شبکه مورد توجه قرار گرفته است و خدمات و محصولات بسیار زیادی از طریق این شبکه در اختیار مردم قرار می گیرد،رایگان بودن خدمات ثبت نامی و برخی از تبلیغات این شبکه است و به همین دلیل یکی از مهمترین خصوصیات این شبکه مجازی همین مورد است.

پس با در نظر گرفتن هزینه کم و عدم احتیاج به سرمایه انتخاب این شبکه برای اشخاصی که سرمایه کمی در اختیار دارند مناسب به نظر می رسد.

آسانی کار با اینستاگرام

یکی دیگر از دلایلی که باعث شده است افراد زیادی برای راه اندازی کسب و کار خود به فکر ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام بیفتند رابطه آسان با این پلتفرم است.

اینستاگرام دارای امکانات بسیاری است که با استفاده از آن ها حتی نیاز ندارید برای ویرایش عکس از نرم افزار خاصی استفاده کنید و به راحتی قابلیت های زیادی از این دست را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

بازاریابی در اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه مجازی با امکانات فوق العاده ایست که هر کس می تواند در این شبکه عضو شود و فعالیت کند.

این شبکه به راحتی به کاربران خود اجازه تبلیغ را می دهد و شما می توانید با در نظر گرفتن متد بازاریابی در این شبکه به فروش و یا ارائه خدمات خود بپردازید و به راحتی توسط افراد زیادی که در این شبکه عضو هستند محصول شما و یا خدمات شما دیده شود.

اینستاگرام دارای صفحه جست و جو می باشد که کاربران می توانند از طریق آن جست و جو کنند و در بین هشتگ ها و صفحات به هدف خود رسند و صاحبان کسب و کارهای مجازی با استفاده درست از متدهای بازاریابی و ایجاد هوشمندانه هشتگ ها و کلمات و تصاویر زیبا می توانند کاربران زیادی را به شبکه و صفحه خود جذب کنند.

معایب اینستاگرام

خب تا اینجای مقاله سعی کردیم به برخی از مزایای این صفحه اجتماعی بپردازیم و شما را با این مزایا تا حدودی آشنا کردیم استفاده از این شبکه نیازی به تخصص خاصی ندارد و هرکسی به راحتی می تواند از این شبکه برای ارائه خدمات خود استفاده کند.

لازم به ذکر است ما در این مقاله اینستاگرام را از نظر تجارت و پلتفرم در آمدزا مورد بررسی قرار می دهیم و این نکته را باید دانست این شبکه دارای امکانات دیگری است که برای تمام اقشار جذاب و قابل استفاده است.

یکی از معایبی که این شبکه برای راه اندازی کسب و کار دارد عدم امکان ایجاد دسته بندی برای خدمات و یا کالای شماست و همین امر باعث می شود صاحبان مشاغلی که دارای کالای زیادی هستند از این پلتفرم صرف نظر کنند و به سمت وبسایت روی آورند.

نداشتن دسته بندی های مختلف خارج از قابلیت استفاده از هشتگ باعث شده کسب و کارهای کوچک از این شبکه استقبال بیشتری کنند و برای بهتر دیده شدن کالا به طور حتم نیازمند یک وب سایت هستید که بتوانید کالای خود را در دسته های مختلف و حتی ویژگی های مختلف به راحتی و بدون دغدغه قرار دهید.

یکی دیگر از مشکلاتی که در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام برای فروشگاه های اینترنتی وجود دارد این است که کاربر امکان برروزرسانی محصول و یا خدمات خود را ندارد ولی در وبسایت شما این امکان را دارید و حتی اجازه اضافه کردن ویژگی های محصول در وبسایت بستری آسانتر برای کاربر وجود دارد شما در اینستاگرام امکان طراحی و انتخاب قالب را ندارید و شخصی سازی محدود به طراحی عکس می باشد.

پرداخت

یکی از فرایندهایی که برای مشتری و مدیر کسب و کار بسیار مهم است پرداخت وجه و طریقه دریافت آن است در وبسایت های اینترنتی این امکان به خریدار داده می شود که به راحتی و بدون پرداخت کارمزد خرید خود را با سهولت کامل و با طی کردن یک پروسه آسان انجام دهد.

در شبکه های اجتماعی تعریفی برای پرداخت و طریقه و نوع پرداخت وجود ندارد و فقط به صورت کارت به کارت امکان پذیر است. همین امر باعث عدم اعتماد مشتری می شود و او را از خرید حتی منصرف می کند بلاخص در خرید کالاهای گران قیمت و لوکس این اعتماد کمتر است و درصد کمی از مخاطبین خرید های سنگین و گران قیمت را از صفحات اینستاگرامی انجام می دهند. ولی این امر در وبسایت ها کمی فرق می کند و مشتریان اعتماد بیشتری به این دسته از پلتفرم ها دارند و این حس اعتماد بیشتر است.

فیلترینگ

همانطور که میدانید در کشورهای مختلف محدودیت های فراوانی برای استفاده از شبکه های اجتماعی وجود دارد و در ایران هم این محدودیت ها اعمال می شود.

فیلترینگ و دست و پنجه نرم کردن با آن یکی از دغدغه هایست که صاحبان کسب و کارهای اینستاگرامی با آن روبرو هستند و هرلحظه امکان این وجود دارد که این شبکه اجتماعی فیلتر و از دسترس خارج شود.

اگر چنین اتفاقی بیفتد صاحبان این صفحات بیش از نیمی از مخاطبان خود را از دست می دهند و شاید هرگز به روال گذشته خود برنگردند ولی در وبسایت اینترنتی این امر بسته به نوع فعالیت خطر فیلتر شدن بسیار کمتر است و بدیهی است اگر فعالیت خارج از چهارچوبی انجام ندهید شاید این اتفاق هرگز برای کسب و کار شما نیفتد.

یکی دیگر از مزیت های وبسایت ها این است فعالیت شما مستمر و هر فعالیتی،شما را به پیشرفت و فروش بیشتر نزدیک خواهد کرد ولی در اینستاگرام اینطور نیست و فعالیت ها و ایده های ذهنی نهایت محدود به ویرایش و تدوین ویدئو و عکس می شود.

مزیت های داشتن وبسایت اینترنتی

داشتن دسته بندی برای محصولات

یکی از مزیت های وبسایت ها این است که به کاربر اجازه دسته بندی محصولات را در گروه های مختلف می دهد این امکان در وبسایت های اینترنتی بسیار باز است و برای شما و کاربر امکانات ویژه ای دارد که می توانید محصولات و یا خدمات خود را به صورت حتی ریز هم دسته بندی کنید و مخاطب شما به راحتی به آن دسته خدمات مورد نیاز خود مراجعه کند و نیاز خود را رفع کند در وبسایت ها همین امر باعث یک نظم و زیبایی شده است،که حس امنیت و اعتماد را برای مخاطب شما ایجاد می کند با دسته بندی محصولات این امکان وجود دارد که شما برای دسته محصولات و خدمات خود حتی عکس یا ویدئو در نظر بگیرید.

بروزرسانی محصولات و ویرایش آسان آنها

در وبسایت ها این امکان وجود دارد که شما هرلحظه محصول و یا قیمت آن ها را ویرایش کنید و انبار خود را بسته به موجودی کالا و حتی نوع کالایی که دارید مدیریت کنید و هیچوقت دغدغه کمبود کالا و یا ازدیاد آن را نخواهید داشت.

حتی به راحتی این امکان وجود دارد که بتوانید ویژگی های محصولات خود و خدمات خود را ریز و برای آن ها قیمت های جدا و بیشتر و کمتر در نظر بگیرید.

پرداخت آنلاین و آسان

یکی از مواردی که در وبسایت ها دارای تنوع زیادی است درگاه های پرداختی است که مدیر وبسایت می تواند بسته به در خواست مخاطب درگاه های متعددی را در نظر بگیرد و مخاطب هم بسیار آسان می تواند در عرض چند دقیقه پرداخت خود را انجام دهد و خرید را نزد فروشگاه ثبت کند.

جست و جو در وبسایت

یکی از امکاناتی که خرید و استفاده از خدمات شما را برای مخاطب آسان می نماید جست و جو در سایت شماست مخاطب با ورود به بخش جست و جو می تواند به راحتی محصول و یا خدماتی که به آن نیاز دارد را پیدا کند و به راحتی خرید خود را تکمیل نماید.

فیلترینگ

خطر فیلترینگ و سلب فعالیت در وبسایت های اینترنتی بسیار کم است و یا اصلا وجود ندارد.

لازم به ذکر است اگر فعالیت مجاز شما به فعالیت غیر مجاز تبدیل شود و یا به هرشکلی قصد دور زدن مشتری را داشته باشید این تهدید برای وبسایت شما جدی خواهد بود و خطر فیلتر شدن هم متوحه کسب و کار شما خواهد شد

معایب یک وبسایت اینترنتی

همانطور که تا اینجا خواندید ما مزایا و معایب پلتفرم های در آمدی را مورد بررسی قرار دادیم و در این بخش از مقاله هم قصد داریم به بررسی برخی از معایب وبسایت ها بپردازیم.

همانطور که گفته شد وبسایت های اینترنتی دارای امکان شخصی سازی و ایجاد دسته برای محصولات و خدمات است همین امر باعث گردیده مدت زمان طراحی آن و در دسترس قرار گرفتن آن طولانی شود

تبلیغات ارزان نیست!

برای دیده شدن وبسایت شما و خدمات آن نیازمند تبلیغاتی هستید که شاید هزینه های آن کمی سرسام آور باشد ولی لازم بذکر است هرگونه تبلیغات و انجام پروژه های تبلیغاتی به پیشرفت شما و هرچه بهتر دیده شدن کسب و کار شما کمک بسزایی می کند.

از این رو غیر از تبلیغات نیازمند در نظر گرفتن هزینه هایی برای بهینه سازی وبسایت خود هستید که باید بدانیم این هزینه ها سرمایه ای هستند که بعدا بازگشت آنها دو یا چندبرابر برای شما می باشد.

در مقاله فوق سعی کردیم برخی از مزایا و معایب دو پلتفرم اینستاگرام و وبسایت را مورد بررسی قرار دهیم در این عرصه که دنیای تکنولوژی به زندگی فیزیکی ما از گذشته نزدیک تر شده است داشتن یک کسب و کار اینترنتی چه در اینستاگرام و چه در وبسایت یک برگ برنده برای شماست و داشتن یک وبسایت بستری را برای شما فراهم می کند تا بتوانید ایده های خود را برای داشتن یک پلتفرم زیبا ارائه دهید.

مجمد سلحشوری

نوشتن هر چند کوتاه یا بلند هر یک گوشه ای از زوایای یک قضیه یا حس خاص را بیان می کنند،نوشتن برای هر قلمزنی، زمین بازی مناسبی برای تمرین ایجاز و خلاقیت در نوشتن است. #محمد_سلحشوری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا